Reut Alon

Reut Alon

איך לעצב את הבית במינימום השקעה

IMG_7116

כבר שלוש שנים שנטפליקס נמצא בחיי, ורשימת הצפייה שלי כוללת את כל הסדרות שבמישרין או בעקיפין עוסקות בעיצוב הבית. באמת שראיתי את כולן. גם כשעיצבתי את הדירה שלנו בירושלים וגם כשעברנו לדירת החדר בקיבוץ, התקציב שלנו היה דל, ולא רציתי להעמיס חפצים בדירה הקטנה שלנו. בחרתי רק בחפצים שהם בעלי ערך בעיני, כאלה שכאשר אני מביטה בהם עושים לי טוב בנשמה.

אני מאוד מאמינה במינימליזם, ובהחזקת חפצים שיש להם ערך ותכלית בעינינו, אבל אני גם מאמינה שלפעמים יש חפצים שהם פשוט יפים והערך שלהם לא נמדד בפרקטיות שלהם אלא ברגש והתחושה שהם נותנים לנו. נכון שמארי קונדו אומרת שצריך לשחרר גם דברים סנטימנטליים, אז היא אומרת. 

הדרכים בהן השתמשתי לשדרג את הבית

צבע 

 • אמנם רבים מאיתנו גרות בדירות שכורות, אבל לצבוע קיר אחד בחדר השינה או הסלון זו משימה אפשרית וזולה שתשדרג את האווירה. בחללים קטנים ונטולי אור מומלץ לא לצבוע בצבע כהה כדי לא לייצר אווירה קלאסטרופובית. תמיד אפשר לצבוע רק חלק קטן מהקיר שיתחום פינה עם עציצים או תמונות. 

 • תצבעו רהיטים שכבר יש לכן אבל נמאס לכן מהם. כשעברנו לקיבוץ זה בדיוק מה שעשיתי לשידה שליוותה אותי מגיל 15. מיציתי אותה כבר ופשוט צבעתי אותה בלבן ואת הידיות בספריי ורוד. זו הייתה חוויה כיפית ומדידטיבית, וככה השגתי רהיט חדש בלי להשקיע יותר מידי כסף.

דקורציה

 • ספרים – רק אם אתם באמת קוראים, אחרת אין טעם שיהיו לכם סתם ספרים בבית. חוץ מספרים גם מגזינים, תקליטים או כל דבר שיש לו פוטנציאל להיות אוסף קטן (אך שימושי), יכול להוסיף פן עיצובי מעניין. אני באופן אישי לא קונה הרבה ספרים חדשים, אבל יש כאלו שנכנסים לי ללב ואני חייבת אותם על המדף שלי. במצב הזה רוכשת אותם בחנויות של סיפור חוזר, או מחפשת אותם בספריות חינמיות ברחוב (הכרתי כמה בשכונות בירושלים, ויש אחת בקיבוץ שלנו).

 • תמונות – שלכן או של דברים שמשמחים אתכן. אני באופן אישי אוספת גלויות, הן גם זולות וגם לא תופסות הרבה מקום על הקיר. הדרך הקלה ביותר להציג אותן היא לקשור חוט פשתן בין שני מסמרים, ובאמצעות אטבים קטנים לתלות את התמונות והגלויות. למתקדמות אפשר לתלות באותו האופן על שרשרת של נורות קטנות (fairy lights).

 • עציצים – לצמחים בבית יש השפעות חיוביות על הנפש שלנו וגם על הבריאות שלנו מאחר והם משחררים חמצן. גם אם יש לכן נטיה להרוג צמחים כמוני, דעו שזה עדיין אפשרי לגדל אותם. כל עוד שתדבקו בפוטוס וירקה אתן מסודרות, אלו צמחים חזקים, ממש לא מפונקים ואפשר להשיג אינספור ייחורים שלהם בחינם דרך חברים או קבוצות בפייסבוק. 

 • פרחים – אם בכל זאת אתן לא בקטע של עציצים, תקפידו לשים אגרטל עם פרחים בבית. אפשר חיים, אפשר יבשים אבל משהו שישרה בכן תחושת שמחה כשתביטו בו.

 • עיצוב חלל – תשנו את הסדר של הרהיטים בבית. זו הדרך הכי מהירה והכי אפקטיבית לתחושת שינוי מיידית.

חסר לכן משהו? קנו יד שניה

איפה לחפש יד שניה

 • מדפים, רהיטים, סלסלות, הכל אפשר למצוא היום יד שניה. תפשפשו בקבוצות ובמרקט פלייס של פייסבוק, באתר יד 2, במציאון של איקאה ובאפליקציית שייראיט בה אנשים מוסרים דברים בחינם.

   

 • תבררו עם ההורים, חברים וקרובי משפחה – הרבה דברים שהיינו צריכים פשוט לקחנו מהם.

   

 • אם אתן עם ראש פתוח אז תפתחו עיניים גם ברחוב. אין לכן מושג כמה דברים שווים מצאתי שם – מכיסאות וינטג׳ מטורפים, ועד ענפי כותנה לקישוט.

בתמונה חוץ מהשטיח הכול יד שניה: הספה, ההדום, השידה והשולחנות חלקם מהמשפחה וחלקם יד שניה מהשכונה. את השמיכה הכחולה והכרית הבהירה בכלל מצאנו ברחוב. 

IMG_0521

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.